כיצד להתאים את האתר שלנו לנייד בדרך קלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היום נלמד על שיטה חדשה שראיתי תוך כדי עבודתי בנושא הרספונסיביות.
רספונסיביות פירושה שכאשר שמגיעים אל האתר שלנו ממכשירים ניידים סלולריים, ואפילו במחשבי לוח, האתר יוכל לקבל מראה חדש ושונה מאוד, על מנת להקל את חוויית הגלישה באתרינו ולהתאים אותה לחוויה מקסימלית של המשתמש במכשיר ממנה הוא גולש.
בעבר היו מפתחים אתרים בהתאמה למחשב, ומי שהיה גולש מהסמארטפון היה צריך להסתדר עם חווייתו באתר לבדו. אמנם עם הזמן הבינו שכדי לקבל לקוחות ולידים אנו צריכים להתאים את עצמינו ללקוח, כי במידה ולא, הוא ילך לעסק אחר.
כמו כן לשם קידום האתר בגוגל תנאי ראשון והכרחי הוא שהאתר תהיה בו חוויית גלישה מלאה לניידים. יש גם כלי מיוחד של גוגל שיכול לבדוק את דפי האתר ולהעניק ציון מבחן על כל דף באתר אם הוא מתאים לניידים או לא.
ההתאמות הנפוצות שמבצעים לשם התאמת האתר לניידים, הם כמו להסתיר את אורך התפריט העליון באתר, ולהציג רק כפתור- אייקון שרק כאשר נלחץ עליו מהנייד הוא יפתח. כמו כן להזיז את סרגל הצד (סיידבר) למעלה או למטה ולא בצמוד למוצרים או לפוסטים.
התאמה נוספת נפוצה לניידים היא שמספר המוצרים בחנות דיגיטלית בשורת המוצרים בנייד תהיה שונה ממספר המוצרים באתר בדסקטופ. לדוגמא אם באתר נגדיר שבשורת המוצרים יהיו ארבעה מוצרים, הרי שבמובייל נוכל להגדיר גם מוצר אחד או שנים. אותו הדבר במספר פוסטים בשורת ארכיון הפוסטים ועוד.
כיום נדבר על שיטה שביססנו על יכולות התוסף אלמנטור, תוכנת עיצוב האתרים המתקדמת בעולם (על פלטפורמת וורדפרס), שבה ניתן להתאים את האתר לניידים בקלות יותר ממה שהכרנו עד היום, אמנם יתכן שיש בזה גם חסרונות מסוימות וכפי שנסביר.
באלמנטור יש פוקנציה מובנית בכל שדה של טקסט או אלמנט אחר להגדיר שהוא יופיע רק במחשב או רק במובייל או רק בטאבלט, או בכולם או רק בחלק מהם.
כך שנוכל לעצב הידר נפרד למחשב ולטאבלט ולסמארטפון אם נרצה, וכן נוכל מוצרים עם סרגל צד למחשב ומוצרים עם סרגל תחתון לנייד.
היתרונות בשיטה זו: עבודה קלה, ניתן מלכתחילה להגדיר באלמנט של הסמארטפון את כל ההגדרות המתאימות לסמארטפון בלא צורך להגדיר בכל אלמנט את ההגדרות הנצרכות למחשב ולסמארטפון, שהוא דבר שלפעמים קשה וגם עלול להפסיק לאחר שינויים שמבצעים באלמנט.
החסרונות: תיתכן האטה מסוימת על מכשיר הקצה שיסיים לטעון את כל האלמנטים. כמו כן כשמעבירים את האתר להנהלה או בעלות אחרת יש צורך לעדכן אותו בנעשה כדי שלא ימחק אלמנטים. כמו כן כשמעדכנים פריטים כמו כתובת מייל או טלפון צריך לעדכן בכל דבר כפול, דבר שעשוי להקשות על פרוייקטים מורכבים לאורך זמן של תחזוקה. כמו כן יש לבדוק אם טקסט מוסתר כזה אינו מקשה על הקידום בגוגל.

כמה שימושי היה הפוסט הזה?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע / 5. ספירת הצבעה:

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

עוד פוסטים מעניינים

שיווק שותפים באתר שלנו

נשמח לתגמל בתשלום מכובד על תיווך בין הצד שלנו לבין שיתעניין בבניית אתר ויבצע איתנו עסקה שתסתיים בתשלום. תנאי התגמול עלולים להשתנות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Supportscreen tag

סליחה, יש לך חלום לאתר?

אצלינו תוכל לקבל ייעוץ

להתאים את האתר לצרכים שלך!

ללא כל עלות!