איך לבחור תבנית ועל ההבדלים בין התבניות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כפי שכתבתי במאמר הקודם על תבניות, והסברתי בהרחבה את הגישה שלי, כי אין ספק שכדאי ורצוי להתבסס על תבניות קודמות נאות של מפתחים אחרים, כדי שיקל עלינו את העבודה ונוכל להתמקד יותר בעיצוב מתקדם שלב ב’ לאחר שכבר נעשה שלב א’.

שני סוגי מפתחים והשימוש שלהם בתבניות

כיום ישנם שני סוגי מפתחים שמשתמשים בתבניות, ישנם מפתחים שמשתמשים בתבנית בלבד, משנים את המלל ואת התמונות, ומביאים אתר מוכן ללקוח. וישנם מפתחים שמתחילים עם תבנית, ומעצבים מחדש לפי ראות עיניהם כל מה שיפה, ובכך מביאים אתר משודרג יותר ללקוח.
ברור שהדרך הראשונה היא הרבה פחות רצויה, משום שהתבניות בד”כ לא מגיעות עם עיצוב מוכן מראש ומותאם אישית לכל הדפים, ואכן אצלינו הפיתוח מחולק לשני מסלולים מרכזיים, ובמקרה שהלקוח מעוניין במסלול המבוסס תבנית בלבד אנו לוקחים הרבה יותר זול.

הדרך הרצויה

כפי שכתבתי, ישנה דרך שלישית ורצויה הרבה יותר, ומיועדת למשתמשי אלמנטור פרו, להשתמש עם עיצובים מוכנים לכל עמוד ועמוד לפי בחירה, וכך לייעל הרבה יותר את העבודה, ובד בבד לשנות ככל הנצרך בכל עמוד ועמוד.

ההבדלים בין התבניות

במאמר זה נתמקד יותר בתועלת הספציפית המגיעה לנו מהתבנית עליה מושתת האתר, ועל ההבדלים בין תבנית לתבנית.
אז ככה, רצוי לדעת שבכל תבנית יש הבדלים בין תבנית זו לבין תבניות אחרות לא רק מבחינת העיצוב של התבניות, שאת זה אנחנו רואים מיד בעיצוב של התבנית, בחנות המרקט של התבניות ששם אנחנו באים לקנות אותה, אלא יש הרבה יותר הבדלים בעומק הטכני של התבנית ובהגדרות המובנות בתבנית בעיקר במדור התאמה אישית שאת זה אנחנו לא רואים כ”כ מהר בחנות המרקט.
וכולנו יודעים שהמפתחים שמשתמשים באלמנטור פרו אומרים לפעמים, שהם רכשו תבנית והשקיעו הרבה בעיצוב של התבנית, כך שאם היו קונים תבנית אחרת ומעצבים אותה התוצאה הסופית הייתה דומה מאוד.
ולכן מפתחים מתקדמים שמשתמשים באלמנטור פרו, ללא ספק יותר חשוב להם להתמקד בפרטים הטכניים בתוך התבנית לעומק מאשר בעיצוב של התבנית, שהחשיבות שלו היא יכולה להיות משנית ברמה מאשר החשיבות הראשונה.
ולכן כדאי לקנות רק תבניות ממפתחים אמינים ולפי המלצות מומחים, ולא רק מה שרואים נוצץ ויפה בחנות המרקט של התבניות [שאגב, הרבה פעמים זה רק תוצאה של התמונות המוצגות בתבנית, כשמחליפים אותם הם הולכים].

דוגמאות של תבניות תועלתיות

לשירות הציבור אספנו כאן כמה תבניות אמינות וידועות, אבל כמובן שיש הרבה מאוד בשוק, ולא סקרנו כאן אפילו חלק באופן מקיף, ובשעת מעשה תצטרכו לפנות למומחים שיוכלו להמליץ לכם על תבניות.
יש תבנית עם הרבה מאוד פונקציות שנקראת OCEAWP שהיא תבנית עשירה מאוד בהתאמה האישית. כדאי מאוד לדעת אך עובדת המערכת על מנת ליהנות במקסימום מתבניות שלהם. והיתרון שיש להם גם אופציה חינמית.
יש תבניות Astra שיש בהן חינמיות גם כן ומקצועיות ויפות, וחלקן מותאמות לאלמנטור ווקומרס, אך לא כמו הראשונה שיש בה הרבה יותר פונקציות.
כמו כן ודאי יש לזכור את התבניות המושקעות ביותר הבנויות עם הרבה פוקנציות של חברת פוז’ו שהיא חברת האם של התוסף המתקדם ביותר אלמנטור, והם מומלצות מאוד ע”י המשתמשים בהם.

על העיצובים שאנחנו מקבלים מהתבניות

ישנם הרבה תבניות שעיקר העיצוב שהם משקיעים כדי שהלקוחות ישתמשו בתבניות שלהם ויהיו מעונינים לרכוש אותו, ללא ספק בעמוד הבית של התבנית, בעוד ששאר האתר הנבנה על ידי התבנית יוצא בתוצרת של עיצובים בינוניים עד ממוצעים, כמו כן ללא ספק מפתחי התבנית משקיעים בתמונות של התבנית הרבה ולעיתים משלמים הון עבור התמונות המוצגות בתבנית שלהם, כדי שהתבנית תיראה נאה, בעוד שלאחר מכן כאר המפתח הלקוח מחליף את התמונות הוא צריך לבנות את היופי בצורה אחרת.

קבלת השראה מאתרים מצליחים בתחום

הפתרון שאנחנו ממליצים לנו המשתמשים באלמנטור פרו, כמובן לרכוש תבנית אמינה ולהשתמש בספריית הבלוקים של אלמנטור פרו, כפי שכתבנו עד עכשיו, אך הרעיון הוא לא רק להצמד לתבנית, אלא גם להתבונן ולהסתכל באתרים אחרים בתחום, או אתרים מרשימים ומדורגים בדירוג גבוה, על מנת לקבל השראה [לא להעתיק!] מסגנון שמרשים גולשים, ולדעת מה יותר מדבר לגולש, ומה מזמין יותר, וכך לדעת לנווט את העיצוב באתר שלנו בצורה המושלמת והמתקדמת ביותר!
בהצלחה!

כמה שימושי היה הפוסט הזה?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע / 5. ספירת הצבעה:

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

עוד פוסטים מעניינים

שיווק שותפים באתר שלנו

נשמח לתגמל בתשלום מכובד על תיווך בין הצד שלנו לבין שיתעניין בבניית אתר ויבצע איתנו עסקה שתסתיים בתשלום. תנאי התגמול עלולים להשתנות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Supportscreen tag

סליחה, יש לך חלום לאתר?

אצלינו תוכל לקבל ייעוץ

להתאים את האתר לצרכים שלך!

ללא כל עלות!